Šiame straipsnyje pasakoju savo asmeninę patirtį siunčiant pinigus į Rusiją naudojant keletą šiuo metu veikiančių metodų, tokių kaip Advcash, Profee, YooMoney arba Binance.
TURINYS
Metodai, kurie veikia (ir kurie ne)
Ekonominės sankcijos Rusijai taikymo sąlygomis man tapo vis sunkiau siųsti pinigus savo giminėms Rusijoje. Tai reiškė, kad teko ieškoti alternatyvų.
Šiame straipsnyje paaiškinsiu metodus, kuriuos išbandžiau ir kurie šiuo metu veikia, norint siųsti pinigus į Rusiją. Ir aš pabrėžiu „šiuo metu”, nes tai, kas veikia dabar, gali nustoti veikti rytoj, todėl stengsiuos šį straipsnį nuolat atnaujinti.
Pradėsiu nuo dabartinės situacijos suvestinės. Metodai, kurie NEVEIKIA pinigus siųsti į Rusiją:
- Pervedimai per banko sąskaitą neveikia, nes Rusijos bankams draudžiama naudotis SWIFT sistema.
- Tradicinės pinigų pervedimo metodikos, tokiomis kaip Western Union, MoneyGram, Ria Money, ir kt., neveikia.
- Vakarų internetinės mokėjimo paslaugos, tokios kaip PayPal, Google Pay, Apple Wallet, Skrill, PaySend, Revolut, Payoneer, ir kt., neveikia.
- P2P finansinės paslaugos, tokios kaip Wise, Azimo, WorldRemit, Xe Money Transfer, ir kt., neveikia.
Šiuo metu VEIKIANTYS pinigų siuntimo į Rusiją metodai:
- Siųsti pinigus naudojant elektroninę mokėjimo sistemą Advcash. Tai išbandžiau ir tai veikia su bet kuriuo Rusijos banku.
- Siųsti pinigus naudojant Profee. Tai išbandžiau ir tai veikia su kai kuriomis Rusijos bankų įstaigomis.
- Pinigus siųsti per YooMoney (anksčiau Yandex Money). Užsieniečiams sąskaitos patvirtinimo procesas yra sudėtingas. Nors to nesu išbandžius, žinau žmonių, kurie tai padarė.
- Siųsti pinigus į Rusiją per kriptovaliutų biržas, tokią kaip Binance. Šio metodo išbandžiau, bet žinau žmonių, kurie tai padarė. Tačiau paskutinės naujienos rodo, kad „Binance“ ketina atsitraukti iš Rusijos rinkos.
Išaiškinsiu kiekvieną iš metodų, kuriuos išbandžiau ir kurie man veikė, taip pat tuos, kuriuos žinau žmones, kurie juos sėkmingai naudojo.
Pasirinkimas 1: Advcash
Visapusiškiausias būdas siųsti pinigus į Rusiją yra naudoti Advcash (Advanced Cash Limited), leidžiantis siųsti ir gauti elektroninius mokėjimus.
Jums reikia užsiregistruoti, pasirinkdami asmeninę paskyrą. Paskyros patvirtinimo procesas yra greitas ir susideda iš jūsų ID arba paso kopijos siuntimo ir selfio kūrimo. Norint išplėsti paskyros pinigų limitus, taip pat reikia pateikti gyvenamosios vietos įrodymą, siunčiant komunalinį sąskaitos kopiją.
Kai prisiregistravau prie Advcash, patvirtinimo procesas užtruko apie 15 minutes.
Advcash pranašumas palyginti su kitais metodais, tokiu kaip Profee, yra tas, kad jis leidžia siųsti pinigus bet kuriai Rusijos išduotai Visa arba MasterCard. Taip pat leidžia siųsti pinigus bet kuriai MIR kortelei. Ir, žinoma, galite siųsti pinigus bet kuriai Europos kortelei. Trūkumas yra tas, kad procesas vyksta dviem etapais (pirmiausia turite papildyti sąskaitą, o po to siųsti pinigus), ir kiekvienam žingsniui taikomos mokesčių.
Advcash priima šias valiutas: euras (EUR), doleris (USD), svaras (GBP), rusų rublis (RUB), Ukrainos grivina (UAH), Kazachstanas tenge (KZT), Brazilijos realas (BRL), Turkijos lira (TRY), Vietnamo dongas (VND) ir Azerbaidžano manatas (AZN).
Kaip jau minėjau, pinigų siuntimo procesas vyksta dviem etapais:
Pirmas etapas. Jums reikia papildyti savo Advcash paskyrą. Tai galite padaryti trimis būdais:
- SEPA pavedimu: kaina – 3.50 eurų, trukmė – nuo 1 iki 3 darbo dienų.
- Naudodami savo Visa, MasterCard arba UnionPay kortelę: kaina – 3.5%, įkrovimas – akimirksniu.
- Naudodami kriptovaliutas: šiuo atveju tai nemokama, jei naudojate bitkoinus ar kitas kriptovaliutas.
Tačiau priklausomai nuo šalies, kurioje kuriate paskyrą, mokėjimo sistemos paskyros papildymui gali skirtis. Taigi, Advcash leidžia daugybę metodų, priklausomai nuo šalies, tarp kurių yra šie: pavedimas, Paypal, Revolut, AliPay, Skrill, MoneyGram, WebMoney, AlfaBank, Binance, BitTorrent, Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold. BitCoin SV, 0xproject, Algorand, Augur, Avangard, BAT, Capitalist, Cardano, Cash, Chainlink, China UnionPay, Contact, Cosmos, Credit Card, Cryptex, Currency Exchanges, Dai, Dash, Dogecoin, Eos, Epay, Ethereum, Ethereum Classic, Exmo, Forte Bank, Garantex, Gazprombank, Global24, Goldencrown, HUMO, Halyc Bank, Home Credit Bank, ICON, IOTA, Idram, Jisan Bank, Kaspi Bank, Komodo, Kukuruza, Kuna Exchange, Lisk Litecoin, MTS Bank, Maker, Mir, Mobile Balance, Monero, MonoBank, NEM, NEO, Neteller, NixMoney, OmiseGO, Ontology, Openbank, Oschadbank, PUMB, Pax Dollar, Paxum Ewallet, PaySera, Paymer, Payoneer, Polkadot, Polygon, Post Bank, PrivatBank, Promsvyazbank, QIWI Wallet, Qtum, RNCB, RSBank, RaiffeisenBank, Ravencoin, Ria Money Transfer, Ripple, Rosbank, Russian Agricultural Bank, Sberbank, Solana, Stellar, TCS Bank, TRON, Tether, Tezos, TrueUSD, UNI, USD Coin, UZCARD, UkrSibbank, Uniswap, VTB, VeChain, ValesPay, Verge, WU, Waves, WhiteBIT, Wrapped Bitcoin, YooMoney, Zcash, ecoPayz ir kt.
Antrasis etapas. Kai turite pinigų sąskaitoje, galite juos siųsti į rusišką kortelę. Nereikia, kad gavėjas turėtų paskyrą „AdvCash“. Galite siųsti pinigus bet kuriai rusiškai kortelei. Mokestis yra 50 rublių plius 2.5% nuo išsiųsto viso sumos. Siunčiant 600 eurų į rusišką kortelę, man buvo imta 15.50 eurų.
Išvada: siųsdamas 600 eurų, sumokėjau 19 eurų komisiją – 3.50 eurų komisiją už sąskaitos papildymą pavedimu ir 15.50 eurų komisiją už pinigų siuntimą į rusišką kortelę. Taikomas geras eurų ir rublių keitimo kursas. Jei būčiau naudojęs kortelę papildyti lėšoms, tai būtų kainavę daugiau: 21 euras kortelės įkrovimui ir 15.50 eurų už siuntimą į rusišką kortelę.
Be pinigų siuntimo, Advcash leidžia jums įsigyti „UnionPay“ kortelę, tiek fiziniu, tiek virtualiu būdu. Ši kortelė leidžia jums atsiimti pinigus „Gazprombank“ bankomatuose Rusijoje ir atlikti pirkimus tose parduotuvėse, kurios ją palaiko. Fizinė „UnionPay“ kortelė kainuoja 95 dolerius ir taiko mėnesinį komisinį mokestį – 2.5 dolerio.
Pasirinkimas 2: Profee
Profee yra kitas būdas, kurį radau siųsti pinigus į Rusiją šiais laikais. Tai yra mokėjimo sistema, kurią atradau prieš keletą mėnesių atsitiktinai per siūlą Reddit, ir ji leidžia siųsti pinigus į Rusiją iš savo kortelės eurais, doleriais ar svarais rusų kortelei rubliais. Įmonė registruota Kipre.
Gera naujiena yra tai, kad Profee taiko gerą eurų/dolerių/svarų/rublių keitimo kursą, netaiko komisinių (bent jau pirmajai perviršiui naudojant šį nuorodą), o pinigai atkeliauja akimirksniu. Bloga naujiena yra tai, kad bankų, į kuriuos galima siųsti pinigus, sąrašas yra ribotas. Pirmą kartą tai išbandžiau atlikęs pavedimą 100 eurų vertės į Pochta Bank kortelę, ir pinigai atėjo nedelsiant.
Turite sukurti paskyrą, sekdamas registracijos procesą, kuriame turėsite patvirtinti savo telefono numerį, el. paštą ir atsiųsti nuotrauką savo asmens tapatybės kortelės ar paso. Taip pat turite padaryti selfį. Jei laikotės visų žingsnių, patvirtinimas vyksta akimirksniu.
Gavėjas pinigų neturi turėti „Profee“ paskyros, kad galėtų gauti pinigus. Pinigai bus siunčiami į jų rusišką kortelę. Tačiau šiuo metu galima siųsti pinigus tik į „Visa“, „Mastercard“ ir „MIR“ (rusų mokėjimo sistema) korteles, išleistas kai kurių rusų bankų, tokie kaip:
- Raiffeisen Bank
- Pochta Bank
- UniCredit Bank
- Home Credit Bank
- Citibank
- Renaissance Credit
- Credit Europe Bank
- Ozon Bank
- Ir kiti bankai
Kita vertus, neįmanoma siųsti pinigų į kortelas, išleistas šių rusų bankų
- SberBank
- Tinkoff
- VTB,
- Alfa-Bank
- Gazprombank
- Russian Agricultural Bank
- Otkritie
- Uralsib
- Credit Bank of Moscow
- Bank Saint Petersburg
- Sovcombank
- MTS Bank
- Rosbank
- SMP Bank
- Russian Regional Development Bank
- The Ural Bank for Reconstruction and Development
- Rossiya Bank
- Novikombank
- Moscow Industrial Bank
- ZENIT Bank
- Ir kiti bankai
Paminėkite, kad aukščiau pateiktas sąrašas nėra visiškas ir gali laikui bėgant keistis.
Todėl pinigų gavėjas privalo turėti kortelę iš vieno iš aukščiau minėtų Rusijos bankų.
Galimybė 3: YooMoney
YooMoney (anksčiau „Yandex Money“) yra elektroninė mokėjimų sistema, plačiai naudojama Rusijoje ir panaši į „PayPal“. Ji turi elektroninį piniginę ir leidžia siųsti pinigus į Rusijos korteles.
Paskyros atidarymas yra labai paprastas, bet problema yra ta, kad norint siųsti pinigus, reikia praeiti paskyros patvirtinimo procesą, kuris yra labai paprastas rusams, bet užsieniečiams sudėtingesnis, ir jiems siūlomos dvi galimybės:
- Jei esate Rusijoje, galite nueiti į vieną iš jų biurų (Maskva, Sankt Peterburgas, ir t.t.) arba į „MegaFon“ mobiliųjų telefonų parduotuvę su savo pasu ir praeiti patvirtinimo procesą. Taip pat galite susitarti su „YooMoney“ atstovu kokioje nors Rusijos vietoje.
- Jei nesate Rusijoje, vienintelė galimybė yra siųsti notarialiai patvirtintą paso kopiją paštu, kas užtrunka laiko ir kainuoja daug.
Todėl ši galimybė rekomenduojama tik esant Rusijoje, norint patvirtinti paskyrą ir ateityje galėti siųsti pinigus į Rusiją.
Galimybė 4: Binance
Ketvirta galimybė yra naudoti kriptovaliutų mokėjimus su sistemomis, tokiomis kaip Binance. Tai sistema, kurios asmeniškai nenaudojau, bet turiu pažįstamų, kurie ją sėkmingai naudojo. Vis dėlto Binance neseniai paskelbė savo bloge, kad išstos iš Rusijos rinkos, todėl greičiausiai ši galimybė netrukus nutrūks.
Jei turite patirties siųsdami pinigus į Rusiją naudodami kriptovaliutas, prašau, pasidalinkite savo patirtimi komentarų srityje.
Tikiuosi, kad šis straipsnis jums buvo naudingas siunčiant pinigus į Rusiją esamoje situacijoje. Savo pastabas galite palikti žemiau.